15 maja 2015

Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej

Dopiero co wyszywałam dla niej obrazek na pamiątkę Chrztu Św... W niedzielę chrześnica mojego M. przystąpi do Komunii Św., a ja z tej okazji przygotowałam kolejną pamiątkę.

Ten ważny dzień moje dziecko będzie przeżywać dopiero za kilka lat, ale ja już zadaję sobie mnóstwo pytań. Czy możliwe jest uczczenie tego ważnego dnia bez drogich prezentów? Czy dorosłym ten pomysł wyda się niedorzeczny, bo to przecież Komunia, więc jak to tak, bez prezentów? Czy mimo tłumaczeń i perswazji dziecko nie będzie miało pretensji już po fakcie, że ktoś tam coś tam dostał a on nic, bo rówieśnikom nie wystarczy wytłumaczenie, że tutaj najważniejszy jest wymiar religijny? Na pewno postaram się to jakoś mądrze zaplanować, żeby ani dziecko nie czuło się poszkodowane, ani nie umknął gdzieś sens tego wszystkiego...10 komentarzy:

 1. Prześliczne! Bardziej podoba mi się pamiątka I Komunii :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O ja Cię nie mogę! Ale to piękne!

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna pamiątka :) jak moja córcia będzie szła do Komunii to pewnie będą dawać bilety w podróż na Marsa :)) rozumiem pamiątki ale te drogie prezenty to przesada, chyba się starzeję bo nie jestem zwolenniczką drogich prezentów dla 8 czy 9 latka ::)

  OdpowiedzUsuń
 4. ulala jaka piękna pamiątka. Żadne tam kupne badziejstwo. Szkoda, że w dzisiejszych czasach I Komunia Św. to jarmark próżności, ale mamy takie czasy, na jakie sobie zasłużyliśmy.
  Wykonałaś kawał dobrej roboty i nie poszłaś na żadne ustępstwa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniała pamiątka! Na całe życie. Śliczny jest Twój motyw, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wielkie gratulacje! Napracowałaś się:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Prześliczna pamiątka I Komunii Świętej. Piękny haft :) Pozdrawiam Serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękny prezent i pamiątka, podziwiam ślicznie wykonane :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zostawienie komentarza!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...