23 czerwca 2016

Blaszki na pastelowo

Ostatnio poeksperymentowałam troszkę z kolorowymi tłami moich blaszek, lubię też robić miniaturowe projekty, które na przykład stawiam na stole, opierając o świeczkę czy wazon, co głównie można zauważyć na moich Instagramowych fotkach - wtedy aranżacja robi się o wiele ciekawsza. Kiedy najdzie mnie wena, powstają również nowe wzory.

Często pytacie w mailach, skąd biorę projekty na blaszki. Zaczyna się od zbierania inspirujących cytatów, często w głowie przewija mi się ulubiony fragment piosenki, który z chęcią zamieniam na typografię. Po prostu otwieram Photoshopa i się bawię. Czasem wykorzystuję w projektach darmowe grafiki w stylu vintage, a czasem kupuję je za grosze na etsy.

Czas potrzebny na wykonanie jednej blaszki to około 3 dni (!). Zakładając oczywiście, że mam już pomalowaną blaszkę gotową do użycia, bo inaczej czas ten jeszcze się wydłuży. Potem trzeba zrobić transfer, co oznacza kilkakrotne rolowanie papieru po porządnym podeschnięciu preparatu do transferu, malowanie brzegów, kilka warstw lakieru - a każdą warstwę trzeba przeszlifować jak podeschnie, czyli zwykle po 4 godzinach od nałożenia. Sami widzicie teraz, że to nie takie hop-siup i ile czasu trzeba na to poświęcić, ile uwagi. To tak a propos niedawnego wywodu na temat rękodzieła ;-)

Ściskam Was i do następnego!

12 komentarzy:

 1. Ależ one są cudne..... no po prostu cudne <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyjątkowe, wielkie brawa

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne! Te kolorowe są chyba lepsze niż te białe (to pewnie dlatego, ze jest lato, zimą mogę zmienić zdanie)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wyglądają świetnie z takimi kolorkami :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow, kawał dobrej roboty, są po prostu piękne!

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę kilka moich:-) To, że jestem wielką fanką Twoich blaszek wiesz nie od dziś:-)
  Cudne są:-)
  Pozdrawiam:-)

  OdpowiedzUsuń
 7. PASTElove jest rewelacyjne:) W ogóle wszytskie są świetne:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zostawienie komentarza!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...